Friday, March 21, 2014

გაკვეთილი გეგმა

გაკვეთილის   თემა
საპრეზენტაციო  პროგრამა   MS powerpoint-
სწავლების საფეხური
დაწყებითი საფეხური მე-6 კლასი
მოსწავლეთა რაოდენობა
12    მოსწავლე
გაკვეთილის მიზნები და  შედეგები
გაიაზრებს განსხვავებას პრეზენტაციასა და სხვა სახის ვიზუალურ და საკითხავ მასალას შორის
წინასწარი ცოდნა
მოსწავლეებმა იციან ტექსტურ რადაქტორში, გრაფიკულ რედაქტორში, ინტერნეტში მუშაობა
გაკვეთილის მსვლელობა
 საორგანიზაციო  საკითხები (2) წუთი
Aფაზა: ( 15) წუთი მასწავლებელი აჩვენებს მოსწავლეებს
სურათს და სთხოვს  იმსჯელონ მის შინაარსზე. მასწავლებელი ეხმარება მოსწავლეებს მივიდნენ დასკვნამდე: თუ ინფორმაციის მიღებისას სმენის ორგანოებთან ერთად  მხედველობის ორგანოებსაც გამოვიყენებთ ინფორმაციის აღქმა უფრო ეფექტური იქნება.
B ფაზა  (15) წუთი მასწავლებელი აცნობს მოსწავლეებს საპრეზენტაციო პროგრამის ინტერფეისს. პროგრამის ძირითად ბრძანებებს. ტექსტის გაფორმებას, სლაიდში სურათების ჩასმას, აგებენ პირველ სლაიდს, და უხსნის ახალი სლაიდის დამატების წესს.
Cფაზა(8):მოსწავლეები დამოუკიდებლად აგებენ დოკუმენტის დანარჩენ სლაიდებს. მუშაობის დასრულების შემდეგ მასწავლებელი მოსწავლეებს უხსნის დოკუმენტის სენახვის წესს.
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
სახელმძღვანელო, კომპიუტერი პროექტორი
შეფასება
მოსწავლეები შეფასდებიან რუბრიკით. (5)

კრიტერიუმი
1-4
5-6
7-8
9-10
მოახდინოს განსხვავება ვიზუალურ მასალასა და პრეზენტაციას შორის
საერთოდ ვერ ანსხვავებს ამ ორ სახეობას 
უჭირს განსხვავების აღმოჩენა  
პრობლენის გადაჭრას სხვისი დახმარებით ახერხებს
კარგად ასრულებს მოცემულ დავალებას.
გაეცნონ პროგრამის  ძირითად ბრძანებებს
ვერ დაეუფლა ბრძანებების გამოყენებას
უჭირს ინტერფეისთან მუშაობა
ბრძანებების გამოყენება შეუძლია მხოლოდ სხვისი დახმარებით
კარგად დაეუფლა ბრძანებების გამოყენებას.


No comments:

Post a Comment